yapılacaklar listem

Ben Kimim

Hoş geldiniz!

Yeni tatlar denemekten, yeni yerler keşfetmekten büyük zevk alan, film festivallerini kaçırmamaya çalışan, kitapların sayfalarına dokunmadan varlığını hissedemeyen ben, bir gayret yerimden kalkabilsem belki de dünyayı kurtaracağım. Ama var biraz üşengeçlik :)

Yemek yemenin yanında yeni tarifler denemeyi de çok seviyorum. İnternette karşılaştıkça hoşuma giden tarifleri favorilerime ekliyorum. Bir kitapçıya girince kendimi kaybediyorum, yakın zamanda okuyamayacağımı bilsem de yeni kitaplar almadan duramıyorum. Vizyon filmlerini çok takip edemesem de festival zamanları yaklaştıkça kendimden geçiyorum. Aldığım biletlerin bir kısmını kaçırıyorum ne yazık ki. Onları da bir kenara ayırıyorum ki denk geldiği bir vakit izleyeyim. Seyahat ise apayrı bir dünya, onda vakit ve nakit kısıtları da biraz işin içine giriyor tabi. Yine de gezilecek yer listesi yapmadan duramıyorum.

Tüm bu yapılacakları birleştirince bakıyorum ki hayatın daha çok gerisindeyim ve iş güç derken sürekli kendimi erteliyorum. Ben de bir blog hazırlayıp bu listeyi daha düzenli bir şekilde, sürekli gözümün önünde tutmak istedim. Belki “yapıldı” işareti biraz daha hızlı bir şekilde eklenir listenin maddelerine, kim bilir :) Sitede kategoriler yapılacaklar ve yapılmışlar olarak ayrılıyor. Yapılmışlar listelerime, yapılacaklar listelerimde yer alan maddelerden denemiş olduklarımı ekliyorum. Siz de yorumlarınız ile o maddenin daha iyi nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda bilgi verirseniz çok mutlu olurum :)

Ayrıca yapilacaklarlistem[at]gmail[dot]com adresinden de bana ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar!